2020 Tokyo ve Paralimpik Olimpiyatları kadroları açıklandı

2020 Tokyo ve Paralimpik Olimpiyatları kadroları açıklandı
2020 Tokyo ve Paralimpik Olimpiyatları kadroları açıklandı

Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Resmi Ödeme Teknolojisi Ortağı Visa (NYSE:V), Team Visa programı kapsamında destek vereceği sporcuların listesini açıkladı. 2000 yılından beri sporcuları hem sahada hem de saha dışında başarılı olmaları için destekleyen ve güçlendiren Team Visa programı ile bugüne kadar 500'den fazla Olimpik ve Paralimpik sporcuya kaynak sağlandı. 

Tokyo 2020 Olimpiyatlar ve Paralimpik Olimpiyatları müsabakalarında, Team Visa kapsamında 56’sı kadın, 46’sı erkek 102 sporcu destekleniyor. Bu yıl desteklenen Team Visa sporcuları arasında 2 Visa çalışanı da var. Destek verilen 28 spor dalı arasında Olimpiyatlara yeni kabul edilen BMX Serbest Stil, Kaykay, Spor Tırmanışı ve Sörf gibi yeni spor dalları da bulunuyor. Visa, geçtiğimiz sene Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nı 2021 yılına erteleme kararı ile birlikte Team Visa oyuncularına verilen desteğin bir yıl daha uzatılacağını açıklamıştı. 

 Olimpik milli yelkencimiz Ecem Güzel de Team Visa sporcuları arasında

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel tüm dünyadan yüzlerce yetenekli sporcunun dahil olduğu Team Visa’yla sporcuları başarı yolunda desteklemekten ötürü mutlu olduklarını belirterek, “Türkiye’den de iki kadın sporcumuz, A Milli Kadın Futbol Takımımızın kaptanı Didem Karagenç ve Olimpik Milli Yelkenci Ecem Güzel, Team Visa sporcuları arasında yer alıyorlar. Ayrıca Ecem Güzel, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek 102 Team Visa sporcusundan biri. Ecem’in geçtiğimiz sene yaşanan belirsizliklere rağmen azimle bu müsabaka için hazırlanmasını ilham alarak takip ettik ve kendisine verdiğimiz desteği sürdürdük. Ecem’e ve tüm sporculara başarılar diliyoruz,” dedi. 

Olimpik Milli Yelkencimiz Ecem Güzel ise yaptığı açıklamada, “2010 yılından bu yana milli takım sporcusuyum ve 150 defa milli sporcu olarak Türkiye’yi uluslararası yarışlarda temsil ettim. Visa’nın, dünyanın dört bir yanından başarılı sporcuları desteklediği Team Visa programına dahil olmak beni çok heyecanlandırdı ve motive etti. Tokyo 2020’de Visa desteğiyle Türkiye’yi temsil edeceğim için gururluyum” dedi. 

 Visa spor dışında kariyer yapmak isteyen olimpik sporculara da fırsatlar sunuyor

Visa başka alanlarda kariyer yapmak isteyen sporcuları da destekliyor. 35 yıldır Olimpiyatların ve Paralimpik Olimpiyatların destekçisi olan Visa, Olimpikler ve Paralimpikler İş Geliştirme Programı (OPBDP) ismiyle, sporculara farklı iş alanlarını tanıma ve 2 sene rotasyon yapma imkanı sunan bir program geliştirdi. 

Hibya Haber Ajansı