Akın: "Engellemelere karşın gerçekleri anlatacağız"

Akın: "Engellemelere karşın gerçekleri anlatacağız"
Akın: "Engellemelere karşın gerçekleri anlatacağız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,şu ifadeleri kullandı:

"CHP tarafından hazırlanan “TEK Adam AŞ Elektrik Faturası” ve “TEK Adam AŞ Doğalgaz Faturası” adlı broşür çalışmalarının Zonguldak’ta dağıtılması “tek adam” ifadesi kullanıldığı gerekçesiyle savcılık talimatıyla engellendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Elektrik ve doğalgaz faturalarında yaşanan artışları anlattığımız çalışmaların vatandaşlarımıza dağıtmamız engellenmek isteniyor. Biz gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP tarafından hazırlanan “TEK Adam AŞ Elektrik Faturası” ve “TEK Adam Aş Doğalgaz Faturası” adlı çalışmalarda 2014-2021 yılları arasında enerji faturalarında yaşanan artışlar yer almıştı. CHP’nin yaklaşık 2 ay önce hazırladığı broşürlerle ilgili Türkiye genelindeki il ve ilçe örgütleri tarafından vatandaşlara dağıtılmasıyla ilgili çalışmalar yürütülüyordu. Türkiye genelindeki örgütlerin “128 milyar dolar nerede?” pankartlarına yapılan müdahalenin ardından Zonguldak’ta “TEK Adam AŞ Elektrik Faturası” ve “TEK Adam AŞ Doğalgaz Faturası” adlı broşürlere de benzer bir engelleme geldi.

"Tek adam ifadesi suç unsuru oldu"

Zonguldak Gazipaşa Caddesi’nde kurulan stant aracılığıyla afişlerin dağıtılmasını emniyet güçleri engellerken; çalışmalara katılan parti yöneticilerinin de ifadeleri alındı. Çalışmalarda yer alan “tek adam” ifadesinde suç unsuru olduğu iddia edildi. Parti yöneticilerine, “Bu broşürü siz mi yaptırdınız? Ne amaçla yaptırdınız?” soruları yöneltildi. İfadenin ardından parti yöneticilerinin söz konusu broşürleri dağıtamayacağı ifade edildi.

"Gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; “İktidar, ‘128 milyar dolar nerede?’ diye sorduğumuz zaman rahatsız oluyor. İktidar bunun hesabını vermek yerine partimizin çalışmalarını engellemeye çalışıyorlar. Elektrik ve doğalgaz faturalarında yaşanan artışı anlattığımız broşürlerin Zonguldak’ta dağıtılması engellendi. Parti çalışmalarına katılan arkadaşlarımızın ifadeleri alındı. Neden? Neden rahatsız oluyorsunuz? Elektrik ve doğalgaz faturalarında artış yaşanmadı mı? Vatandaşlarımız çağ atlayan faturalardan şikayet etmiyor mu? CHP olarak vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Her türlü engellemeye karşın mücadelemiz sürecek” değerlendirmesinde bulundu."

Hibya Haber Ajansı