Korona kahramanları için 642 milyon adım bağışladı

Korona kahramanları için 642 milyon adım bağışladı
Korona kahramanları için 642 milyon adım bağışladı

  • 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde başlatılan ve Haziran ayının sonuna kadar devam eden “Harekete Geçiyoruz” adım bağışı kampanyası Help Steps uygulaması üzerinden yürütüldü. Kampanya ile Dünya Hemşireler Günü’nde hemşirelerimizin öncelikli konularına dikkat çekmek ve pandemi döneminde hayatını kaybeden ya da çalışamayacak durumda olan sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine fon yaratmak amaçlandı. 

 

  • Kampanyaya Baxter Türkiye çalışanları ile birlikte Türk Hemşireler Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği üyeleri katıldı. Kampanyaya bağışlanan 642 milyon adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.            

 

Hayatları kurtarmak ve sürdürmek misyonu ile hastalar ve tüm sağlık profesyonelleri paydaşları için faaliyetlerde bulunan Baxter Türkiye, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü özelinde başlattığı adım bağışı kampanyası ile pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimi için Help Steps uygulaması içinde açılan burs fonuna katkıda bulundu. 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde başlatılan “Harekete Geçiyoruz” kampanyası, 30 Haziran’da sona erdi. Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik kampanya ile ilgili olarak; “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile anlamlı bir projeye imza attık. Herkesi sağlıklı yaşam için adım atmaya davet ettik ve atılan adımları Türk Eğitim Vakfı “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”na bağışladık. Bu kampanya sayesinde çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamış olmaktan dolayı çok gururluyuz. Destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Adım bağışı kampanyası süresince, Baxter Türkiye çalışanları ve Hemşire Dernekleri üyeleri toplamda 642 milyon adım atarak kampanya başında hedeflenen 500 milyon adım hedefini aşmış oldu. 1483 hemşire derneği üyesi ve katılımcının Help Steps uygulaması üzerinden adımlarını bağışlayarak katkı sağladığı “Harekete Geçiyoruz” kampanyası ile atılan her bir adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı. 

Baxter Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan yürüttükleri kampanya hakkında yaptığı açıklamada hemşirelerin sağlık sistemi için çok önemli bir yere ve göreve sahip olduklarını belirterek; “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile özellikle pandemi döneminde hemşirelerimizin gösterdikleri cesaret, özveri ve insan hayatına verdikleri benzersiz değer için kendilerine teşekkürlerimizi sunmayı ve attığımız her adım ile TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkı sağlamayı hedefledik.” dedi.

Dr. Turan kampanya başında hedefledikleri adım sayısını aştıklarını belirterek, “Baxter Türkiye olarak, Türkiye’nin önde gelen hemşire dernekleriyle böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hayatları kurtarma ve sürdürme misyonumuz ile çalışıyoruz. Biz de bu yolda tedavilerimizle hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının yalnızca pandemi dönemi boyunca değil, her zaman yanlarındayız. Süreç boyunca kampanyamıza adımlarıyla katkı sağlayan tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Baxter Türkiye olarak, önümüzdeki dönemlerde de sosyal sorumluluk projelerimize yenilerini ekleyerek kamuoyunda farkındalık yaratmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Hibya Haber Ajansı